وبلاگ شرکت توسعه سیماتک ایرانیان - فروش محصولات اتوماسیون صنعتی و درایو ، سافت استارتر
وبلاگ شرکت توسعه سیماتک ایرانیان
وارد کننده و توزیع کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی و فشار ضعیف همچون:PLC سری های S7وS5 و کنترل دور موتورهای AC و DC، نرم راه اندازها، سرو موتور و سرو درایورها، HMI ، کنتاکتورها،و... در ایران میباشد.
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


شرکت توسعه سیماتک ایرانیان وارد کننده و توزیع کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی و فشار ضعیف همچون:PLC سری های S7وS5 و کنترل دور موتورهای AC و DC، نرم راه اندازها، سرو موتور و سرو درایورها، HMI و کلیه تجهیزات الکتریکال اعم از کلیدهای هوایی و کامپکت، کنتاکتورها، کلیدهای حرارتی و مغناطیسی، فیوزهای مینیاتوری، کاردی، رله، تایمر و... در ایران میباشد.


هر چند تصویر می شد سامانه های کنترل صنعتی در برابر حملات سایبری مصون می باشند ، اما حواث سال های اخیر حاکی از شدت ضعف ساختار این سامانه ها و نیاز مبرم آن ها به استفاده از راهکارهای مقاوم سازی و تدافعی است . روش های بسیاری جهت بهبود امنیت سایبری این سامانه ها وجود دارد که برخی از مهم ترین آن ها عبارت است از :به روز رسانی plc ها ، تجهیزات صنعتی


به روز رسانی سیستم عامل و نرم افزار های مورد استفاده جهت برنامه نویسی و پایش فرآیندهای صنعتی 


مشخص کردن دقیق تمام شبکه هایی که به شبکه صنعتی متصل هستند


استفاده از دیواره های آتش 


استفاده از تجهیزات IID و IPS


استفاده از محیط DMZ


بکارگیری شبکه های خصوصی مجازی VPN


استفاده از متدهای احراز هویت قوی


بستن درگاه ها و جلوگیری از دسترسی به سامانه از طریق درگاه ها USB


استفاده از آنتی ویروس های مطمئن و قوی


راضی نگهداشتن کارمندان


استفاده از متدهای رمز نگاری بسیار قوی


استفاده از پروتکل های ارتباطی امن


و ...


بی شک ظهور سامانه های صنعتی از جمله DCS و SCADA و اتصال آن به شبکه جهانی ، تاثیر شگرفتی در توسعه فرآیندهای کنترلی زیر ساخت های حیاتی کشور ها ، به ویژه نظارت و کنترل تجهیزات از راه دور داشته است .

هرچند این پیشرفت و توسعه ، آسیب پذیری های جدیدی را نیز به همراه داشته که بحث امنیت سایبری سامانه های کنترل صنعتی را به چالش کشیده است . از این منظر شناخت کامل بسترها و بخش های آسیب پذیر و همچنین تهدیدات ناشی از آنها امری لازم و ضروری است .پس از شناخت بخش های آسیب پذیر سامانه های صنعتی بررسی راهکارهای تدافعی و بهبود سطح ایمنی ، از جمله اقدامات است که در کاهش تهدیدات و خطرات احتمالی نقش بسزایی دارد . از جمله مهم ترین این اقدامات می توان به بهره گیری از استانداردها و توصیه نامه های ارتقای امنیت سایبری اشاره کرد.


شرکت توسعه سیماتک ایرانیان


آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 599
امکانات جانبی