وبلاگ شرکت توسعه سیماتک ایرانیان - فروش محصولات اتوماسیون صنعتی و درایو ، سافت استارتر
وبلاگ شرکت توسعه سیماتک ایرانیان
وارد کننده و توزیع کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی و فشار ضعیف همچون:PLC سری های S7وS5 و کنترل دور موتورهای AC و DC، نرم راه اندازها، سرو موتور و سرو درایورها، HMI ، کنتاکتورها،و... در ایران میباشد.
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


شرکت توسعه سیماتک ایرانیان وارد کننده و توزیع کننده تجهیزات اتوماسیون صنعتی و فشار ضعیف همچون:PLC سری های S7وS5 و کنترل دور موتورهای AC و DC، نرم راه اندازها، سرو موتور و سرو درایورها، HMI و کلیه تجهیزات الکتریکال اعم از کلیدهای هوایی و کامپکت، کنتاکتورها، کلیدهای حرارتی و مغناطیسی، فیوزهای مینیاتوری، کاردی، رله، تایمر و... در ایران میباشد.

مطالعات آینده شناسی در صنعت برق ایران


مقاله حاضر ارتباط صنعت برق با اهداف مندرج در سند چشم انداز بلند مدت جمهوری اسلامی ایران را بیان نموده و با توجه به فرصتهای بالقوه در این صنعت تحقق اهداف توسعه ملی مشکلات و ضعفهای آن را در این راستا بیان می نماید .جهت ایجاد توانمندی برای مقابله با صنعت ها و مواجهه با چالشهای آینده در این صنعت ضرورت انجام مطالعات آینده شناسی مطرح و با بررسی انواع مطالعات آیندشناسی فناوری منجمله در اندیشی فناوری پیش بینی فناوری و ره نگاری فناوری ، انجام مطالعات ره نگاری فناوری برق در کشور توسعه گردیده است .

در ادامه مقاله چارچوب و سوابق مطالعات ره نگاری صنعت برق در جهان مرور گشته و پیشنهادی برای انجام مطالعه ره نگاری صنعت برق کشور ارائه گشته است .


مقدمه

چشم انداز بلند مدت ( 20 ساله) جمهوری اسلامی ایران به توسعه علم و فناوری؛ گسترش فعالیتهای صنعتی کشور به خصوص در زمینه های دارای مزیت نسبی؛ افزایش بهره وری عوامل تولید، ازجمله انرژی؛ و توسعه پایدار اشاره مستقیم داشته و این موارد را در کنار سایر موارد مطرح شده جزء الزامات، و در راستای تحقق اهداف ملی ازجمله دستیابی به جایگاه اول اقتصادی، علمی، و فناوری در مقیاس منطقه ای و ارتقاء سطح و کیفیت زندگی مردم، مطرح می نماید. بدیهی است که این چشم انداز بلندمدت خود به خود محقق نمی گردد، بخصوص در شرایطی که سایر کشورهای منطقه نیز اهداف توسعه مشابهی را پیگیری  می نمایند. از این رو بایستی چشم انداز و مسیر راه برای بخشهای مختلف علمی، فنی و صنعتی کشور به گونه ای تدوین گردد که برآیند تلاشها در بخشهای مختلف، آینده وعده داده شده را در واقع شکل دهند. ارزیابی دوره ای وضعیت داخلی و کشورهای منطقه، جهت امکان بازنگری و تصحیح برنامه های تدوین شده نیز ضروری می باشد. در این مقاله ابتدا مروری بر صنعت برق و اهمیت آن در تحقق اهداف ملی کشور برای آینده داشته، سپس ضرورت، اهداف و چارچوب مطالعات آینده شناسی به صورت خلاصه طرح شده و در انتها پیشنهادی برای انجام مطالعه رهنگاری فناوری در صنعت برق کشور ارائه می گردد.


فهرست :


     اهمیت صنعتبرق و نقشآن در آینده

     ارتباط توسعه اقتصادی با افزایشسهم برق در سبد انرژی

     ضعفهای موجود در صنعت برق کشور

     لزوم هماهنگی با سایر نهادها

     توانمندسازی صنعتبرق در مواجهه با مسائل آینده

     ضرورت " مطالعات آیندهشناسی " و اهداف مربوطه

     اهداف آیندهشناسی

     رهنگاری به عنوان یکمطالعه آیندهشناسی علوم و فناوری

     (Tf,TR,TF) مقایسه مطالعات آیندهشناسی

     کاربرد پروژه مسیر آینده سال 99 در ایالات متحده

     سایر پروژه های رهنگاری برق و انرژی در ایالات متحده

     نتیجه گیرینویسندگان : محمد ملاکی ، سیدمحمد طباطبائی، زهره بشارتی راد، اشرف السادات پسندیده

دریافت مقاله مطالعات آینده شناسی در صنعت برق ایران: دانلود

آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 599
امکانات جانبی